طب اسلامی از منظر پروفسور علی کرمی

خبرگزاری مهر
عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله(عج):
باید درطب از تعالیم اسلامی کمک گرفت/ بیوتروریسم؛ ازعلل رشد سرطان
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی بقیه الله (عج) گفت: علم به عنوان یک ابزار است و کسی با آن مخالف نیست اما باید نگاه دینی هم در کنارش قرار بگیرد. باید در زمینه طب از تعالیم اسلامی کمک گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر، همایش بیوتروریسم با موضوع ضرورت احیای طب اسلامی پنج شنبه ۱۶مهر با حضور اساتید و صاحب نظران و با مشارکت پایگاه جامع اطلاع رسانی امام مهدی(ع) و جنبش مردمی احیای سبک زندگی اسلامی در فرهنگسرای امام(ره) برگزار شد.
علی کرمی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در این مراسم با اشاره به اینکه مواضع دنیا در مقابل کشورمان دوگانه است از این رو تهدیدات در حال تغییر چهره هستند، گفت: تهدیدات سایبری، اقتصادی، سیاسی، بیوتروریسم و غیره از جمله این موارد است.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها با خرید شرکت های کوچک به دنبال تشکیل کمپانی های بزرگ هستند تا محصولات مختلف را انحصاری کنند، افزود: این موضوع توسط پدافند غیر عامل بررسی شده و دارای راهکار است تا کشورمان تحت این انحصارها با مشکل مواجه نشود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی بقیه الله(عج) با بیان اینکه در زمینه طب موفق به انتقال تعالیم پیامبر اکرم(ص) نشده ایم، اظهار کرد: باید تلاش های بیشتری دراین زمینه صورت بگیرد.
وی با تأکید بر اینکه یکی از ضعف های موجود عدم انتقال مفاهیم دفاع مقدس به سراسر دنیا از طریق چاپ و ترجمه کتاب دفاع مقدس است، بیان کرد: باید سپاسگذار شهدای هشت سال دفاع مقدس بود زیرا آرامش هم اکنون کشورمان مدیون خون پاک این عزیزان است.
کرمی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال توطئه هستند و مطمئناً بعد از امضا توافق هسته ای ما را متهم به موارد دیگری می کنند، ادامه داد: جوانان کشورمان دارای ظرفیت های خوبی هستند زیرا در حال حاضر رتبه شانزدهم جهان در علم و فن آوری و رتبه ۲ منطقه در بیوتکنولوژی نزد کشورمان است و توانستیم داروهای جدید نوترکیب تولید کنیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی بقیه الله(عج) با اشاره به اینکه علم به عنوان یک ابزار است و کسی با آن مخالف نیست اما باید نگاه دینی هم در کنارش قرار بگیرد، تصریح کرد: باید در زمینه طب از تعالیم اسلامی کمک گرفت به عنوان مثال برخی از پزشکان حجامت را غیر علمی و غیر بهداشتی می دانند در صورتی که پیامبر رحمت(ص) بر این امر تأکید کرده اند لذا توسعه علمی طب باید همراه با تعالیم اهل بیت(ع) باشد.
وی ضمن انتقاد از برخی افراد که ملاک همه چیز را چاپ مقاله در ISI می دانند، افزود: این ملاک برخی از اساتید دانشگاهی کشورمان، غربی است و باید این باور غلط تصحیح شود؛ خوشبختانه چند وقتی است نمونه این امر در بین کشورهای اسلامی رواج یافته اما تا هدف مطلوب فاصله دارد.
کرمی با بیان اینکه تهدیدات دشمن تغییر چهره داده و به سمت موضوعاتی نظیر دست کاری ژنتیکی حرکت کرده است، گفت: پروژه کنترل جمعیت، تغییر سبک زندگی، کنترل منابع آب و غذا، اختلال در سلامت، محیط زیست، فناوری و غیره از جمله تهدیدات نوین دشمنان است.
شعار فرزند کمتر- زندگی بهتر یکی از تهدیدات نوین دشمن است
وی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته در خیابان ها شاهد تصاویری بودیم که شعار فرزند کمتر- زندگی بهتر را به مردم نمایش می داد، افزود: این موضوع خود نمونه ای از تهدید پروژه کنترل جمعیت است زیرا تغییر چهره تهدیدات از طریق روش های گوناگون رخ می دهد.
کرمی ضمن انتقاد از نحوه کشاورزی در کشورمان و اتلاف هزینه های بسیاری نظیر منابع آبی، عنوان کرد: بحران آب یکی تهدیدات دشمنان است که امروزه تمام دنیا با آن مواجه است و آن وقت با بی برنامگی خود در کشورمان برای تولید یک کیلو خیار ۵۰۰ لیتر آب هدر می دهیم و هم اکنون در تهران با هشدار کمبود آب روبرو شده ایم.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی بقیه الله(عج) با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال تضعیف روحیه مذهبی مسلمانان هستند، اظهار کرد: حوزه های علمیه از علوم نوین عقب مانده‌اند از این رو باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند و به تناسب علوم جدید فتواهای متناسب داده شود؛ به عنوان مثال در زمینه مسائلی همچون بیوتکنولوژی، رحم اجاره ای و غیره فتوایی وجود ندارد و این در حالی است که علماء اهل سنت در این زمینه فعالیت هایی را آغاز کرده و فتوا هم صادر کرده اند.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها با دست یابی به سلاح های کشتار جمعی به دنبال راه اندازی جنگ های نوین هستند، گفت: هم اکنون ۱۵ چالش دنیای آینده را تهدید می کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی بقیه الله(عج) با اشاره به اینکه دشمنان در جنگ سخت نتواستند حریف مردم و انقلاب اسلامی شوند، بیان کرد: آنها در راهکار جدید خود به دنبال ایجاد اختلال در سلامت جامعه و شیوع بیماری های مختلف از جمله سرطان هستند.
کرمی بیوتروریسم بر علیه انسان در زمینه های منابع غذایی، الکترونیکی و غیره فعال است، تصریح کرد: آنها با صرف هزینه های زیاد اقدام به تولید محصولات بیوتروریسم می کنند که مسلمانان را از بین ببرند و نمونه ساده آن لوازم آرایشی هایی است که به سادگی و ارزان قیمت در دسترس همه افراد است.
یکی از علل رشد سرطان بیوتروریسم است
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی بقیه الله(عج) گفت: یکی از علل رشد سرطان بیوتروریسم است زیرا سلاح های بیولوژیکی ارزان ترین سلاح بعد از سلاح اتمی است.
کرمی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط ارتش آمریکا در زمینه تحقیقات ژنتیکی، ادامه داد: آنها در لبه های مرز تحقیقات پزشکی قرار دارند و بودجه زیادی هم برای اینکار صرف می کنند؛ هم اکنون پنتاگون در پروژه جدید خود برروی موضوع سربازان کار می کند تا راحت تر بتواند به اهداف خود دست یابد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی بقیه الله(عج) اضافه کرد: هم اکنون داعش در عراق از سلاح های بیولوژیکی آمریکا استفاده می کند زیرا می داند این سلاح برایش هزینه کمتری در پی دارد و آمریکایی ها هم با استفاده از این فرصت سلاح های جدید خود را در صحنه واقعی با مردم بی گناه امتحان می کنند.
وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ سال پیش دانشمند مسلمان ایرانی کتاب بیوتروریسم را به جهان معرفی کرده است، خاطر نشان کرد: پروژه سلاح بیولوژیک که با ویروسی خاص به دنبال تضعیف ایمان مسلمانان است هم اکنون در آمریکا در حال بررسی است.
منبع: خبرگزاری مهر
لینک خبر: https://www.mehrnews.com/news/2936857/%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D8%A7%D8%B2%D8%B9%D9%84%D9%84-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86

نظرات

0 دیدگاه

  • سلام، guest

آخرین نوشته ها

طب اسلامی از منظر پروفسور علی کرمی

خبرگزاری مهر عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله(عج): باید درطب از تعالیم اسلامی کمک گرفت/ بیوتروریسم؛ ازعلل رشد سرطان عضو هیئت علمی...

طب ایرانی اسلامی و پیشگیری از سرطان

طب اسلامی" می‌تواند از ابتلا به سرطان پیشگیری کند ظرفیت‌های طب ایرانی اسلامی و مکمل در کمک به بیماران سرطانی،...

دغدغه رهبری مبنی بر احیای طب اسلامی

احیای «طب اسلامی» دغدغه مقام معظم رهبری است/ لزوم تشکیل سازمان مستقل طب سنتی یک محقق و پژوهشگر طب اسلامی...